Skip to content

Skrybėlių priežiūra

Skrybėlių priežiūra

Nereikia nė sakyti – skrybėlei reikia priežiūros kaip ir bet kuriam kitam spintoje esančiam rūbui tam, kad galėtumėte ja džiaugtis bei nešioti ne vienerius metus.

Visos Reverie vilnos bei šiaudinės skrybėlės ir jų juostelės yra rankų darbo, todėl yra nedidelė tikimybė, kad medžiagos ar jų spalvos gali kiek skirtis. Kaip mes mėgstame sakyti, kiekviena skrybėlė yra unikali ir nedideli 'imperfections' yra viso šio gamybos proceso dalis. :)

Fedoros ir šiaudinių skrybėlių valymas

1. Kad pašalintumėte susikaupusias dulkes, geriausia būtų naudoti specialų skrybėlių valymo šepetį šiam darbui atlikti. Bet jei jo neturite, galite naudoti švarų, minkštą šepetį skirtą rūbų iš natūralių pluoštų valymui. Šukuokite skrybėlę švelniais, mažais judesiais pagal natūralų vilnos plauką pašalindami susikaupusias dulkes.

2. Pūkų surinkimo volelis taip pat yra geras pasirinkimas, jei norite nuo skrybėlės pašalinti matomas dulkes ar augintinių plaukus.

3. Norėdami pašalinti nežymias makiažo dėmes, naudokite drėgną, švarią šluostę joms išvalyti.

4. Jei norite išvalyti vidinę skrybėlės juostą (sweatband), tam naudokite nedidelį šepetėlį (naujas dantų šepetėlis puikiai tiktų), su trupučiu vandens ir švelniu muilu. Švelniai pašveiskite vidinę skrybėlės juostą tam, kad pašalintumėte nešvarumus.

5. Kai skrybėlės nenešiojate, geriausia ją būtų laikyti dėžėje tam, kad ji išliktų švari ir išlaikytų savo formą.

6. Venkite laikyti skrybėles plastikiniame maišelyje, kadangi ten gali užsilikti drėgmė ir paplisti pelėsis.

7. Jei skrybėlė susilanksto, ją galima ištiesinti garintuvo pagalba - pagarinkite pasilankščiusias vietas ir patiesinkite jas rankomis.

8. Nei vilnos, nei šiaudinės skrybėlės nemėgsta didėlės drėgmės, tad geriausia būtų jų nešlapinti (įskaitant ir lietų). Jei skrybėlė sušlampa, padėkite ją ant tiesaus paviršiaus, nusausinkite švariu rankšluosčiu ir leiskite išdžiūti.

Kaip išlaikyti skrybėlės formą

1. Visos Reverie natūralios vilnos skrybėlės yra padengtos standinančia priemone, užtikrinančia, kad jos išlaikys savo formą.

2. Tačiau, laikui bėgant, skrybėlė gali prarasti formą dėl netinkamo jos laikymo – bet nėra ko jaudintis. Norėdami ištiesinti skrybėlės briauną, naudokite garintuvą (arba garus iš virdulio) - švelniai garinkite skrybėlės briauną iš apatinės bei viršutinės pusės. Nuo garų, skrybėlės briauna suminkštės. Tada padėkite skrybėlę ant lygaus, švaraus paviršiaus ir prispausdami rankomis išlyginkitę skrybelę juosiančią briauną. Palikite skrybėlę išdžiūti.

3. Niekada nelyginkite skrybėlės lygintuvu – karštis gali ją pažeisti.

4. Fetro skrybėlės nemėgsta drėgmės, tad stenkitės jos nesušlapinti. Jei jus užklupo lietus, nedelsdami nusausinkite skrybėlę rankšluosčiu ir palikite ja išdžiūti ant lygaus, švaraus paviršiaus.